Top.Mail.Ru
Kad jāatjauno medicīniskā izziņa tiesībām un kam to nepiešķir?
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 12.0 бесплатно
0

Kad jāatjauno medicīniskā izziņa tiesībām un kam to nepiešķir?

alexpuskins27-03-2022, 01:36
Kategorija: Autozinas

Viens no pirmajiem soļiem ceļā pie vadītāja apliecības iegūšanas ir medicīniskā izziņa tiesībām. Tās iegūšana ir izšķiroša, lai kļūtu par autovadītāju. Presto autoskolas instrukcijā “Tiesības 30 dienās” norādīts, ka medicīnisko izziņu jāiegūst laikus, vēl pirms braukšanas apmācību uzsākšanas. Tikai tiem, kuru veselības stāvokli medicīnas komisija atzinusi par auto vadīšanai piemērotu, iespējams izņemt braukšanas mācību atļauju CSDD un apmeklēt vadīšanas nodarbības pie autoskolas instruktoriem.

Braukšanas mācību atļaujai vienmēr jābūt līdzi dodoties uz vadīšanas nodarbībām. Atliekot medicīniskās izziņas iegūšanu uz pēdējo brīdi, arī braukšanas nodarbības rezultātā uzsākt iespējams vēlāk kā sākotnēji plānots. Tas nozīmē, ka arī kopējais tiesību iegūšanas process kopumā pagarinās. Turklāt sliktākajā no gadījumiem var izrādīties, ka veselības stāvoklis vadīt automašīnu nemaz neatļauj, un tādā gadījumā teorijas eksāmens būs nokārtots par velti.

Tomēr medicīnisko pārbaudi veikt nepieciešams ne vien topošajiem šoferīšiem, bet arī jau esošajiem. Saskaņā ar likumu medicīniskā izziņa derīga uz noteiktu laika periodu. Tāpat izņēmuma gadījumos var tikt noteikta pirmstermiņa veselības pārbaude, lai izvērtētu iespēju turpināt vadīt automašīnu.

Kad jāveic kārtējā veselības pārbaude?

Tādu kategoriju vadītājiem kā AM, A1, A, B1, BE un B medicīniskās pārbaudes jāveic ik pēc 10 gadiem, bet vadītājiem pēc 60 gadu vecuma - ik pēc 3 gadiem. Savukārt tādu kategoriju vadītājiem kā C1, C, C1E, D, D1E un DE - ik pēc 5 gadiem, bet pēc 60 gadu vecuma - ik pēc 3 gadiem.

Medicīniskā vai ārstu komisija pārbaudi var veikt arī pirms noteiktā obligātā termiņa, pamatojoties uz paša transportlīdzekļa vadītāja lūgumu. Tāpat pirmstermiņa pārbaudi var būt nepieciešams veikt pēc policijas norīkojuma, piemēram, gadījumā, ja vadītāja apliecība tikusi atņemta par braukšanu alkohola vai narkotisko vielu ietekmē.

Gadījumā, ja vadītājam ir nopietnas veselības problēmas, kas saistās ar likumā noteiktajām medicīniskajām pretindikācijām transportlīdzekļa vadīšanā, un iespējama stāvokļa pasliktināšanās, var tikt noteikts, ka transportlīdzekli vadīt atļauts tikai pēc regulārām medicīniskām pārbaudēm. Personām ar garīga rakstura traucējumiem, piemēram, auto vadīt atļauts tikai ar psihiatra atzinumu, bet ne ilgāk kā vienu gadu, kas šajā gadījumā nozīmē obligātas pārbaudes vismaz reizi gadā. Atkarībā no tā, kādi ir autovadītāja veselības traucējumi, šo pārbaužu biežums var tikt noteikts atšķirīgi.

Kādas veselības problēmas neļauj iegūt tiesības?

Kopumā tiek izdalītas 8 slimību grupas, kuru gadījumā medicīnisko izziņu var arī nepiešķirt.

Kā pirmā medicīniskā pretindikācija transportlīdzekļa vadīšanā ir neiroloģiskas slimības un obstruktīvās miega apnojas sindroms. Ja neiroloģiskas slimības vai traucējumu rezultātā ietekmēta centrālā vai perifērā nervu sistēma, kas izraisījusi sensorisku vai motorisku nepietiekamību, ietekmējot koordināciju un līdzsvara sajūtu, ārstu komisijai nepieciešams izvērtēt šo traucējumu lokalizāciju, plašumu un pakāpi. Ne visos gadījumos transportlīdzekļa vadīšana ir stingri aizliegta, tā vietā var tikt noteikti konkrēti ierobežojumi, piemēram, norādot transportlīdzekļa modifikācijas tipu. Tomēr, ja tādas izpausmes kā centrālās un perifērās parēzes, ataksijas, kustību funkciju vai augstāko nervu sistēmas funkciju traucējumi, uc., ietekmē ceļu satiksmes drošību, iespēja vadīt transportlīdzekli var tikt pilnībā noraidīta.

Otrā slimību grupa ir garīgie traucējumi. Par ceļu satiksmei bīstamiem tiek uzskatīti ar vecumu vai personības traucējumiem saistītas smagas uzvedības problēmas, kā rezultātā ietekmētas spriešanas, adaptācijas un reakcijas spējas. Pie šīs slimību grupas tiek pieskaitīta arī garīga atpalicība un endrogēnu vai eksogēnu izmaiņu dēļ radušies smagi garīgie traucējumi.

Kā trešā medicīniskā pretindikācija ir alkohola, psihotropo vai narkotisko vielu atkarība. Vienīgais izņēmuma gadījums, kad auto vadīšana var tikt atļauta un medicīniskā izziņa piešķirta, ir pēc pierādīta 1 gada atturības perioda.

Ceturtā pretindikāciju grupa ir iekšķīgās slimības. Vadīt auto var tikt aizliegts jebkuras iekšķīgas slimības gadījumā, ja izteikta prognoze, ka slimības attīstības gaita var izraisīt galvas smadzeņu darbības traucējumus un apdraudēt ceļu satiksmes drošību.

Tāpat noteikti ierobežojumi piemērojami personām ar redzes traucējumiem. Medicīnisko izziņu nepiešķir personām, kuru binokulārais redzes asums zemāks par 0,5, skatoties ar abām acīm vienlaikus, vai vienīgajā redzīgajā acī redzes asums zemāks par 0,5. Tāpat noteikti citi ierobežojumi, ko izvērtēt var medicīniskās izziņas komisijas pārstāvji.

Kā septītā grupa ir dzirdes traucējumi. Šajā grupā noteiktas sekojošās kontrindikācijas: hronisks vienpusējs vai abpusējs strutains vidusauss iekaisums ar granulācijām, polipu vai holesteatomu; sarežģījumi pēc cistas vai fibulas; čukstus balss nedzirdēšana 1 m attālumā vai runas balss nedzirdēšana ar katru ausi 2 m attālumā. Vadīt transportlīdzekli var tikt atļauts, izvērtējot traucējumu smaguma pakāpi.

Arī traumu seku rezultātā autovadīšana var tikt aizliegta. Pretindikācijas saistās ar roku, kāju vai plaukstu deformācijām un ievainojumiem, kas traucē kustības.

Visbeidzot, kopumā tiek izdalītas vairākas sirds un asinsvadu slimības, kuru gadījumā autovadīšana un medicīniskās izziņas izsniegšana ir stingri aizliegta. Tās ir, piemēram, tādas slimības kā tahiaritmijas, bradiaritmijas, akūts koronārais sindroms, prekutāna koronārā intervence, trieka, pārejoša šisēmiskā lēkme, sirds mazspēja u.c. Autovadīšana var tikt atļauta gadījumā, ja saņemts ārstniecības iestādes atzinums un nepieciešamības gadījumā autovadītājs veic regularas medicīniskās pārbaudes.

Kur iegūt medicīnisko izziņu?

Medicīniskā izziņa autovadītājiem par labāko cenu pieejama autoskolā Presto. Pārbaudei pieteikties var arī citu autoskolu kursanti, kā arī atsevišķu līgumu var noslēgt jau esoši vadītāji, kam nepieciešams veikt pirmstermiņa vai kārtējo pārbaudi. Presto salīdzinājumā ar citiem medicīnisko izziņu izsniedzējiem piedāvā 3 nozīmīgus bonusus: izziņa ir lētāka kā poliklīnikā, tās saņemšana ir ātrāka - nodrošinātas bez kases rindas un pārbaužu centri atrodas izdevīgās lokācijas vietās. Pieteikties izdevīgākai medicīniskajai pārbaudei un medicīniskās izziņas saņemšanai Presto iespējams Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Komentāri: (0)
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Autozinas
Rīgā notika parāde, klasiskās auto
Youngtimer Rally – tas ir unikāls pasākums, kas notiek no gada uz gadu un...
15-04-2020, 08:13
Autozinas
Laiks Covid-19 auto īpašnieki varēs pārtraukt darbību OCTA polises
Pandēmija, kas saistīta ar коронавирусом Covid-19 piespieda Latvijas varas...
15-04-2020, 07:44
Autozinas
Toyota Yaris tiks pielāgots Eiropas tirgum
Tika nolemts pielāgot Toyota Yaris hečbeka modeli pārdošanai Eiropas tirgū....
5-12-2020, 09:21
Autozinas
Ženēvā debijas konceptauto jauns elektromobilis Kia
Dažas dienas pirms pasaules pirmizrādes Ženēvas Starptautiskajā autoizstādē...
9-03-2018, 17:03
Ziņu avotu "Auto Press in Latvia" izveidoja autobraucēji auto faniem, kuri vēlas sekot jaunākajām tendencēm no autobūves pasaules. Mēs izvēlamies visinteresantākās ziņas par automašīnām un nekavējoties publicējam tās vietnē. Mēs rakstām auto nozares jaunumus, paziņojumus, publicējam jaunus testa braucienus un atsauksmes par jaunām automašīnām, kā arī sekojam auto izstādēm un tehniskajiem atjauninājumiem. Sekojiet līdzi jaunākajām ziņām - sekojiet līdzi automašīnām, kā arī auto jaunumiem un "AutoPress.lv" rakstiem!
Powered by DataLife Engine. Visas tiesības paturētas.
Яндекс.Метрика
up